Završene manifestacije u okviru programa obilježavanja 16. obljetnice Brčko distrikta BiH

16.3.2016. Izložbom slika pod nazivom „Paleta“ sa Sedmih likovnih susreta LIS-Talija u galeriji „Likum“ kao i predavanjem o kognitivnim sposobnostima djece prema programu NTC sustav učenja sinoć je i službeno završen ovogodišnji program obilježavanja godišnjice od utemeljenja Brčko distrikta BiH.

Image for news
2016-03-16-ZOK-KUP

Proteklog vikenda održane su i finalne utakmice u muškoj i ženskoj odbojci pri čemu su odbojkašice „Bimal Jedinstva“ u završnoj utakmici pobijedile momčad „Kule Gradačac“ i po osmi put osvojile Kup BiH, dok su jedanaesti Kup BiH osvojili odbojkaši brčanske „Mladosti“ pobijedivši ekipu „Kakanj 78“ rezultatom 3 : 0 u finalnoj utakmici.

Zlatne medalje pobjednicima uručio je Damir Bulčević, predstojnik Odjela za gospodarski razvitak, šport i kulturu u Vladi Brčko distrikta BiH.

2016-03-16-Mladost
Pored ostalih športskih događaja u programu šesnaestogodišnjice Distrikta održan je i tradicionalni, četvrti po redu, Međunarodni stolnoteniski turnir u organizaciji STK „Brka 2007“, koji je odigran u prostorijama Osnovne škole u Brki.
U organizaciji Kluba borilačkih športova „Lokomotiva“ 12. ožujka u dvorani Ekonomske škole, a u sklopu obilježavanja 16. godišnjice Brčko distrikta BiH, uspješno je organizirano „VII. otvoreno prvenstvo Brčko distrikta BiH u karateu i borilačkim športovima 2016“.
2016-03-16-Ucesnici-sa-7-otvorenog-prvenstva-Brcko-distrikta_u_karate_i_boril_vjestinama

Sudjelovala su 564 natjecatelja iz 42 kluba iz pet država (Hrvatske, Srbije, Rumunjske, Crne Gore i BiH), a radilo se na šest borilišta.

Za najboljeg natjecatelja na prvenstvu proglašen je Redžep Brkić iz Kluba borilačkih športova „Lokomotiva“, Brčko, koji je osvojio tri zlatne medalje, dok je za najbolju natjecateljicu proglašena Nina Bakarić iz Karate kluba „Petrina“, Bibinje, Hrvatska, koja je osvojila tri medalje. Za najuspješniji klub proglašen je Klub borilačkih športova „Lokomotiva“, Brčko, čiji su natjecatelji osvojili 68 medalja.

U okviru obilježavanja Dana Brčko distrikta BiH uvrštene su i promocije novih knjiga članova Književnog kluba Brčko distrikta BiH. Tako je 10. ožujka promovirana knjiga aforizama Mirjane Đapo „I vi ste tu“, 11. ožujka roman „Majka i Fenix“ Nede Čajević, 13. ožujka pjesme „Majevički nokturno“ Indire Jašarević Čandić, 14. ožujka prijevod Žarka Milenića „Hram sunca“ – putopisi Ivana Bunjina i 16. ožujka roman „Sema“ Šefka Kalopera.

Sve knjige je uredio i recenziju uradio Žarko Milenić, predsjednik Književnog kluba Brčko distrikta BiH, a promocija je upriličena u foajeu Doma kulture.