Content is not available in the selected language. Content in Bosnian is displayed.

Atletičari iz Etiopije pobjednici „21.Vidovdanske trke“ u Brčkom

25.6.2017. Lančo Tesvaje Anbeso iz Etiopije istrčao je 10 kilometara za 29 minuta i 23 sekunde i time osvojio prvo mjesto na 21.Vidovdanskoj trci u Brčkom. Drugo mjesto osvojio je Terara Turiso iz Kenije, a na trećem mjestu je Ahmet Al Mazuri iz Italije.

Image for news
2017-06-25-Vidovdanska_trka-2

U konkurenciji ženskih atletičarki najbolja je bila Belameis Čegae takođe iz Etiopije, koja je 10 kilometara istrčala za 34 minuta i 50 sekundi. Drugo mjesto pripalo je Leonidi Mopaso iz Kenije, a treće Torenu Čemataši iz Ugande. Medalje najboljim atletičarima dodjelili su gradonačelnik Brčko distrikta BiH Siniša Milić i savjetnica predsjednika Republike Srpske Cvijeta Tanasić.

2017-06-25-Vidovdanska_trka-3

Kao i ranijih godina, tradicionalna Vidovdanska trka otvorena je atraktivnim puzanjem beba, a takmičili su se i cicibani, pioniri, juniori i seniori.

Najbolja atletičarka seniorka bila je Jelena Vasiljević iz Atletskog kluba „Akademac“ iz Bijeljine, dok se na drugo mјesto plasirala Draženka Gavrić iz AK „Glasinac“ Sokolac. U konkurenciji juniora najbrži je bio Nikola Petrović iz Atletskog kluba „Prnjavor“.