Gradonačelnik primio članove brčanske „Lokomotive“ povodom osvojenog priznanja na međunarodnom natjecanju u Poljskoj

15.7.2015. Dr. Anto Domić, gradonačelnik Brčko distrikta BiH, primio je danas u Vijećnici nogometaše brčanske „Lokomotive“ i banovićke „Budućnosti“ uzrasta do 13 godina koji su se vratili iz Poljske u kojoj su osvojili peto mjesto u konkurenciji momčadi iz nekoliko zemalja svijeta.

Image for news
Gradonačelnik je čestitao ovim mladim nogometašima na uspjehu te im je poručio da nastave širiti prijateljstvo i športski duh kao i promovirati svoj grad diljem svijeta.
„Ugostio sam ekipu sastavljenu od nogometaša dva prijateljska kluba.

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-1

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-2
2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-3
‚Budućnost‘, koji svoju suradnju koriste za sudjelovanje na nogometnim turnirima diljem Europe, te se pod okriljem FIFE, svjetske krovne federacije, natječu s ciljem borbe protiv mržnje, rasizma i ksenofobije. U konkurenciji 23 momčadi iz nekoliko svjetskih zemalja, sastavljenih većinom iz reprezentacija unutar jednog grada, osvojili su odlično, peto mjesto“, kazao je nakon prijema gradonačelnik Domić.
On je dodao da je sastanak također iskorišten i za razgovor o organiziranju sličnog turnira na prostoru Brčko distrikta BiH te da je dogovoreno da se tijekom kolovoza ponovno pokrene ova tema.
Ravnatelj omladinskog pogona FK „Lokomotiva“ Željko Kaiš istaknuo je da se organizacija međunarodnog turnira u Brčkom planira već nekoliko godina.

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-4

„Iduće godine možete očekivati da Brčko bude domaćin momčadima iz Europe i svijeta, gdje će se naša djeca predstavljati. Skauti i menadžeri pokazuju interes za njih i oni će ovako mladi otići zbog čega bi kvaliteta bosanskohercegovačkog nogometa mogla biti oslabljena“, smatra Kaiš.

Na turniru u Poljskoj momčad je predstavljalo 10 igrača iz Brčkog te 6 iz Banovića. Najbolji strijelac turnira bio je Antonio Franjić s 14 postignutih golova, dok je kapetan Ahmet Hasanbegović postigao 13. Trener momčadi bio je Igor Sliško iz Banovića.

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-7

Ova generacija brčanskih nogometaša osvojila je i Omladinsku ligu Republike Srpske, dok će početkom kolovoza nastupiti na međunarodnom turniru u Matićima.