Content is not available in the selected language. Content in Bosnian is displayed.

Gradonačelnik primio članove brčanske „Lokomotive” povodom osvojenog priznanja na međunarodnom takmičenju u Poljskoj

15.7.2015. Dr. Anto Domić, gradonačelnik Brčko distrikta BiH, primio je danas u Vijećnici fudbalere brčanske „Lokomotive” i banovićke „Budućnosti” uzrasta do 13 godina koji su se vratili iz Poljske u kojoj su osvojili peto mjesto u konkurenciji ekipa iz nekoliko zemalja svijeta.

Image for news

Gradonačelnik je čestitao ovim mladim fudbalerima na uspjehu te im je poručio da nastave širiti prijateljstvo i sportski duh, kao i promovisati svoj grad širom svijeta.
„Ugostio sam ekipu sastavljenu od fudbalera dva prijateljska kluba.

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-1

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-2
2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-3

Lokomotiva i Budućnost, koji svoju saradnju koriste za učešće na fudbalskim turnirima širom Evrope, te se pod okriljem FIFE, svjetske krovne federacije, takmiče s ciljem borbe protiv mržnje, rasizma i ksenofobije. U konkurenciji 23 ekipe iz nekoliko svjetskih zemalja, sastavljenih većinom iz reprezentacija unutar jednog grada, osvojili su odlično, peto mjesto“, kazao je nakon prijema gradonačelnik Domić.

On je dodao da je sastanak također iskorišten i za razgovor o organizovanju sličnog turnira na prostoru Brčko distrikta BiH te da je dogovoreno da se tokom augusta ponovo pokrene ova tema.

Direktor omladinskog pogona FK „Lokomotiva” Željko Kaiš je istakao da se organizacija međunarodnog turnira u Brčkom planira već nekoliko godina.

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-4

„Iduće godine možete očekivati da Brčko bude domaćin ekipama iz Evrope i svijeta, gdje će se naša djeca predstavljati. Skauti i menadžeri pokazuju interes za njih pa će oni ovako mladi otići zbog čega bi kvalitet bosanskohercegovačkog fudbala mogao biti oslabljen“, smatra Kaiš.

Na turniru u Poljskoj ekipu je predstavljalo 10 igrača iz Brčkog te 6 iz Banovića. Najbolji strijelac turnira bio je Antonio Franjić sa 14 postignutih golova, dok je kapiten Ahmet Hasanbegović postigao 13. Trener ekipe bio je Igor Sliško iz Banovića.

2015-07-15-Ucesnici_fudbalskog_kluba-Lokomotiva-7

Ova generacija brčanskih fudbalera osvojila je i Omladinsku ligu Republike Srpske, dok će početkom augusta nastupiti na međunarodnom turniru u Matićima.